czwartek, 17 listopada 2016

Recenzja - Seria Selekcja

Seria: Selekcja
Wydane tytuły: Rywalki, Elita, Jedyna, Następczyni, Korona + dodatki: Książę i Gwardzista, Królowa i Faworytka
Autor: Kiera Cass
Wydawnictwo: Jaguar

Moją recenzję Rywalek znajdziecie tutaj. Pisałam tam, że mi się nie podobała jednak szybko ją przeczytałam i jest bardzo podobna do Akademii księżniczek Shannon Hale. I stało się... Przeczytałam wszystkie części jakie były wydane w Polsce. Nie wiem czemu przeczytałam chyba tylko dlatego, że okładki mi się podobają. Spróbuję opisać bez spoilerów.


 Serie można podzielić na dwie części. Pierwszą wybór swojej lubej przez Maxona, a od Następczyni wybór drugiej polówki dla następcy tronu. Zdecydowanie trzy pierwsze tomy o wiele bardziej mi się podobały niż reszta książek.

 Rywalki, Elita i Następczyni są ciekawe mają mało rozbudowaną fabułę. Dużym plusem jest to, że lekko i szybko się je czyta. Bohaterowie no cóż większość to młode, rozpuszczone dziewczyny, które drażnią czytelnika.

Następne części są jeszcze gorsze. Nudzą strasznie i powtarzają się. Motyw rebeliantów jest bardzo słaby, a mógłby być to bardzo ciekawy wątek. Pewna bohaterka  jest okropna i jeszcze bardziej zniechęca do czytania. Następczynię czytałam bardzo długo miałam chyba 2 podejścia. Cieszę się, że mam tą serię za sobą. Jest ona zdecydowanie dla młodszych czytelników.

Na koniec dodatki. Książę i Gwardzista są ciekawe pokazanie Maxona i losy Aspena poza całymi Eliminacjami, są to postacie ciekawie zbudowane. Maxon jest jednym z moich ulubionych bohaterów tej serii. Gorzej jest z Królową i Faworytką, gdzie ciekawa historia królowej Amberly kochanej przez wszystkich w całym królestwie. Reszta opowiadań była nie ciekawa i praktycznie nic się tam nie działo.

Seria może ma ciekawy zarys ale ten pomysł nie został w pełni wykorzystany. Jest kilka wątków nie rozbudowanych, gdzie tylko możemy się domyślać jak wszystko się potoczy. Jedno trzeba przyznać okładki są obłędne! Książki są dla młodszych czytelników ale także dla tych, którzy chcą przeczytać coś lekkiego bez większego wysiłku po ciężkim dniu.


Ocena 4/10 

2 komentarze:

 1. Ja osobiście nie dałam rady przebrnąć przez "Koronę". Cała ta seria jest spoko, ale raczej nie zostaje na długo w pamięci.

  czytajacpomiedzywersami.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Zgadzam się z Tobą jest to zbyt płytka seria, jest wiele innych, które bardziej zapadają w pamięć. :)

   Usuń