czwartek, 13 października 2016

Recenzja - Kasacja

Tytuł: Kasacja
Autor: Remigiusz Mróz
Wydawnictwo: Czwarta Strona
Ilość stron: 496Manipulacje, intrygi i bezwzględny prawniczy świat…
Syn biznesmena zostaje oskarżony o zabicie dwóch osób. Wina wydaje się oczywista, a morderca przez 10 dni nie pozbywa się ciał swych ofiar.
W kancelarii "Żelazny&McVay" sprawę prowadzi Joanna Chyłka, nieprzebierająca w środkach prawniczka, która zrobi wszystko, by odnieść zwycięstwo w ostatecznej batalii sądowej. Pomaga jej młody aplikant – Kordian. Mimo różnicy wieku ich znajomość rozwija się nie tylko na płaszczyźnie zawodowej. Tymczasem ich klient zdaje się prowadzić własną grę, której reguły zna tylko on sam. Nie przyznaje się do winy, ale też nie zaprzecza, że jest mordercą.
Dwoje prawników zostaje wciągniętych w wir manipulacji, który sięga dalej, niż sami mogliby przypuszczać.

 Kasacja jest kryminalnym thillerem, który stał się fenomenem blogowym i instagramowym. Mamy tajemniczą intrygę, zabójstwo oraz dwójkę prawników, dzięki którym ta powieść staje się jeszcze lepsza.

Główny bohater Kordian zaraz po studiach znajduje pracę w kancelarii Żelazny&McVay. Jego opiekunką jest Joanna Chyłka, która ma mocny charakter. Razem rozwiązują sprawę zamordowanych dwóch osób przez syna biznesmena.

Książka naprawdę intryguje i wciąga od samego początku. Chyłka dostaje sprawę, aby bronić skazanego syna biznesmena Piotra Langera za zabójstwo. Niby prosta sprawa, a jednak wszystko się komplikuje, tu ktoś coś zrobił, tu coś jednak nie pasuje do rozwiązania sprawy. Pod koniec mamy całkowity zwrot akcji i szok co autor kombinuje w tej książce.

Zawsze unikałam polskich autorów, jednak po Balladzie o przestępcach i po opiniach innych stwierdziłam, że trzeba dać szanse naszym autorom. Wybór padł na Remigiusza Mroza, który okazał się fenomenem polskiej literatury, niestety nie będę porównywać do innych autorów kryminałów, gdyż ich po prostu nie czytałam.

Joanna Chyłka jest ciekawą bohaterką, jest silną kobietą,która wie czego chce. Trochę inaczej z Kordianem - Zordonem, który dopiero wchodzi w świat prawniczy jest jeszcze niedoświadczony ale pełny pomysłów.Jest to bohater, który się cały czas rozwija.

Na pewno sięgnę po Zaginięcie, które już czeka na mnie na półce. Serdecznie polecam książki Remigiusza Mroza.

9/10

2 komentarze:

 1. No to jak według cb tą książkę oceniłaś 9/10 to naprawdę musi być ciekawa *.* Ogólnie mało miałem styczność z kryminałami i intrygami. Cały czas czekam aż się kiedyś zabiorę za " Ojca chrzestnego ", ale biorąc pod uwagę moją edukację to jeszcze trochę mi zejdzie xD
  Jeśli w tej książce kombinują postacie tak jak w anime/mandze/filmie Death Note to naprawdę musi być ciekawa ^^ Jak mi kiedyś minie przed oczami to poważnie się nad nią zastanowię.

  Pozdrawiam :3

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czytaj czytaj puki masz czas bo naprawdę się nie zawiedziesz :D
   Ojca chrzestnego nie czytałam aż wstyd się przyznać ale nie wiem o czym jest (chyba muszę to szybko nadrobić) W Kasacji dużo jest kombinowania, że mam już 2 i 3 część jak tylko będę miała czas to zacznę czytać.
   Pozdrawiam ^^

   Usuń